JAK PRZEROBIĆ STARE BIURKO NA STOJĄCĄ SZAFKĘ?

Gdy wykonuję metamorfozy mebli czy wnętrz, nie mogę doczekać się efektu końcowego, bo wiem, że na pewno będzie widoczny i niejednokrotnie efektowny.

Do tej pory pokazałam Wam: 
Jeśli jesteście ciekawi, i jeszcze nie widzieliście tych metamorfoz, zajrzyjcie koniecznie.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać przemianę starego biurka. Postanowiłam nadać mu inną funkcję, zamieniając go na szafkę stojącą z dwiema otwartymi półkami. Biurko wykonane jest z naturalnego drewna i było pokryte przeźroczystym lakierem.

Jak się do tego zabrałam. Najpierw przeszlifowałam całość usuwając lakier i niedoskonałości. Następnie uzupełniłam ubytki masą szpachlową do drewna, dostępną w sklepie budowlanym. Gdy masa wyschła, wyczyściłam te miejsca papierem ściernym wyrównując całą powierzchnię. Na zdjęciu nie widać jeszcze dwóch półek, w które biurko jest wyposażone. Jedna jest wysuwana a druga mocowana na stałe. Po ich zamontowaniu, pomalowałam całość białą farbą olejną do drewna.  

BIAŁA STOJĄCA SZAFKA - GOTOWA

Zobaczcie efekty metamorfozy

 
 
Jak Wam się podoba? Czy też lubicie robić swoim meblom takie niespodzianki, zmieniając ich wygląd czy wolicie kupić sobie nowe?Co najbardziej Wam odpowiada?Pozdrawiam Was


Znajdziecie mnie również tutaj:
https://www.facebook.com/Baba.przemienia.Materie