15 marca 2016

DIY nietypowa i oryginalna grafika na ścianę - Jak samodzielnie zrobić obraz z kartek starej książki bądź czasopisma ?


http://babaprzemieniamaterie.blogspot.com/2016/03/diy-nietypowa-i-oryginalna-grafika-na.html#more
Do dzisiejszego DIY wykorzystałam starą, zniszczoną książkę. Książki są dla mnie bardzo ważne i nie dałabym rady zniszczyć żadnej z nich, ale jeśli tematyka jest jakaś kosmiczna, a jednocześnie brak kartek, okładek pozwoliło mi na wykorzystanie jej do zrobienia obrazka do ramki. 

Wykorzystałam kilka kartek, łącząc je ze sobą i zapełniając całą ramkę. Tył obrazka zabezpieczyłam grubszym kartonem. Zrobiłam również haczyk do zawieszenia, ze sznurka przymocowanego  zszywkami. 


Mam nadzieje, że spodobał Wam się taki pomysł. 

2 komentarze:

 1. Piękne... Ale nie podoba mi się niszczenie książek! Wystarczy, że odpowiednio zeskanujesz lub wydrukujesz stronice, i potem włożysz je do ramki. Mówiąc szczerze, jest to właśnie rzecz, którą sama zrobiłam. Zainspirowana twoim postem, znalazłam starą książkę z ilustracjami u siebie i zeskanowałam, a później wydrukowałam odpowiednie strony na wysokiej jakości papierze. Teraz mogę mieć pewność, że obrazek w ten sposób stworzony przetrwa długie lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zainspirowałaś się moim wpisem, i przede wszystkim dlatego, że zrobiłaś to zgodnie ze swoimi przekonaniami.
   Książka, którą ja wykorzystałam do stworzenia tego obrazka pochodziła ze śmietnika, była bardzo zniszczona, bez okładki i wszystkich stron, dlatego wykorzystanie kilku stron do stworzenia tej dekoracji ocaliło chociaż część tej książki przed ostatecznym jej zniszczeniem.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Jeśli spodobał Ci się wpis, będzie mi miło jak zostawisz komentarz.