Serduszko DIY z szablonem do pobrania i wydrukowania - koszyczek na liścik miłosny


http://babaprzemieniamaterie.blogspot.com/2016/02/serduszko-diy-z-szablonem-do-pobrania-i.html
Niedawno dostałam bardzo ciekawą książkę z kreatywnymi pomysłami na ozdoby składane lub sklejane z papieru, pt."100 zabawek na choinkę" z 1987 roku, mimo że okres świąteczny już dawno się skończył, książka zawiera wiele fajnych projektów, które można wykonać nie tylko na choinkę, i nie tylko w świąteczny czas.

W książce znalazłam ozdobę, koszyczek - serduszko, które chciałam Wam pokazać. Może z okazji zbliżających się Walentynek sami spróbujecie takie serduszko złożyć i podarować go w formie walentynkowej kartki wraz z liścikiem miłosnym.

Sposób, w jaki pleciony jest koszyczek wydaje się być bardzo prosty, ale jednak w rzeczywistości jest dość skomplikowany. W tym projekcie nie używa się kleju, gdyż cała zasada polega na zaplataniu papieru w taki sposób, aby połączyć dwa elementy w jedną całość. 

  
POBIERZ WZÓR A (wydrukuj na formacie A4)
https://drive.google.com/file/d/0B7HijlvxyXPSVm5HLUlPa3gxc28/view?usp=sharing

1. Wytnij prostokąt o wymiarze 5cm x 16cm (kolor czarny) i drugi 5cm x 16cm (kolor biały). Użyj kolorów, które najbardziej Ci odpowiadają.
2. Złóż go na pół i zaokrąglij brzeg (Rys.1)
3. Ponacinaj drugi koniec na głębokość 6cm (Rys. 1)
4. Zacznij zaplatać papier według poniższego opisu (przeczytałam go co najmniej 20 razy ;) Jak Wam się podoba serduszko? 
Próbowaliście złożyć swoje? 
Jeśli tak podeślijcie do mnie zdjęcie z przyjemnością je tutaj zaprezentuję.   

Pozdrawiam