Jak ograniczyć budżet wykańczając wnętrze? Kilka porad jak zaoszczędzić.


źródło zdjęcia: dekoracjadomu.pl

Miną już tydzień mojej metamorfozy przedpokoju z #wykonczdomzhouseloves
Pokażę Wam co już udało mi się zrobić, jakie projekty DIY już po części zrealizowałam oraz jakie mam sposoby na ograniczenie wydatków przy wykańczaniu wnętrza.
 
BUDŻET  
Nie mówiłam jeszcze jaki budżet przewidziałam na wykończenie tego pomieszczenia. Ogólne założeni jest takie, żeby ograniczyć wydatki do minimum. Żeby udało się zrealizować takie założenie, większość rzeczy i wyposażenie postanowiłam zrobić sama, kupując tylko materiały najbardziej potrzebne i niezbędne do wykonania projektów DIY.

Przewidziane projekty DIY:

KONSOLA / PÓŁKA

                                  źródło zdjęcia: francuska-weranda.com

Jeden z projektów, który chcę zrobić to konsolka która będzie stała koło kaloryfera.

Bardzo podobają mi się takie półki. Dają możliwość ustawienia pięknych dekoracji oraz można je ustawi blisko ściany i tym samym zajmują niewiele miejsca. Swoją konsolę ustawię obok kaloryfera, przede wszystkim po to, żeby go przysłonić, a jednocześnie udekorować tą przestrzeń.
Cały projekt zaprezentuję jak już wykonam wszystko, a dzisiaj chciałam Wam pokazać jakie wybrałam nogi do tej półki.
                                                                                               
NOGI DO KONSOLI

Nogi można kupić gotowe, specjalnie przygotowane do stołu bądź konsoli, ja wybrałam tralki z balustrady, gdyż były troszkę tańszą alternatywą, a jednocześnie potrzebowałam długich nóżek, 85-90cm, konsolka ma zakrywać kaloryfer a on właśnie na takiej wysokości wisi. Nóżki pokryłam już pierwszą warstwą farby. Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać.

Z CZEGO ZROBIĆ PÓŁKI W GARDEROBIE

We wnęce na jednej ze ścian chcę zrobić garderobę. Nie będzie to standardowa wbudowana szafa z drzwiami przesuwnymi, będzie to coś zupełnie innego, ale funkcję będzie pełnić taką samą. Wnęka ma szerokość: 170cm, głębokość 50cm a wysokość 266cm. W jej wnętrzu powieszę drążek na wieszaki oraz półki na buty. Owe półki zrobię ze skrzynek na owoce.

Inspiracji na takie półki w sieci jest mnóstwo, i jest się czym inspirować. Jedną ze skrzyń już nabyłam, za darmo i przypadkiem, oczywiście wszystkie starocie pojawiają się u mnie przypadkiem ;) Skrzynka była niestabilna i pęknięta więc wzmocniłam ją nowymi gwoździkami. Co do koloru jeszcze nie podjęłam decyzji.
MIESZANIE FARBY I KOLOR ŚCIAN 

We wnętrzach lubię kolor czarny i biały oraz połączenie tych barw czyli wszelkie odcienie szarości. W takich kolorach postanowiłam pomalować przedpokój. Nie kupowałam gotowego koloru, ale postanowiłam go uzyskać, mieszając biała farbę do ścian z czarnym pigmentem.Przy mieszaniu miałam Pomocnika ;)

1. Wymieszaj dokładnie farbę
2. Dodaj kilka kropli pigmentu (moje proporcje to 5l farby 9 kropli ;) proporcje idealne ;)
3. Dokładnie wymieszaj wszystko razem.

SPRAWDŹ JAK KOLOR BĘDZIE WYGLĄDAŁ NA ŚCIANIE

Jeśli chodzi o odcienie szarości, zupełnie inaczej wyglądają one zaraz po nałożeniu oraz po wyschnięciu. Jak sprawdzić czy wymieszany kolor jest odpowiedni i nam się podoba.

WSKAZÓWKA:

1. Na niewielki fragment ściany nanieś farbę
2. Wysusz pomalowane miejsce np. suszarką
3. Kolor zrobi się jaśniejszy o jakieś 30%

Zobaczcie jak kolor zmienił się u mnie po wyschnięciu: 

 
Jeszcze 3 tygodnie przede mną i jeszcze tyle przyjemnej pracy mnie czeka. 

Pozdrawiam Was