8 lipca 2015

Kolejna metamorfoza: stoliczek z sufladkami

http://babaprzemieniamaterie.blogspot.com/2015/07/kolejna-metamorfoza-stoliczek-z.html#more

Nowy tydzień nowa metamorfoza. 

Kolej na stoliczek z szufladami. Jest ze mną od zawsze i ciesze się z tego bardzo.  
Sposób jego odnowienia był bardzo prosty trochę już o tym pisałam m.in. w poście jak przerobić stare biurko.

Po ogólnym przygotowaniu stoliczka, wyczyszczeniu, przeszlifowaniu, uzupełnieniu ubytków w drewnie pomalowałam go na kolor biały, mój ulubiony jeśli chodzi o meble.

Planuję w przyszłości ozdobić mu jeszcze szufladki z przodu, na razie się nad tym nie zastanawiałam ale na pewno będzie jakiś czarny wzór bądź kolor z kosmosu :) na razie jednak pozostaje taki. 


Zapraszam do obejrzenia jak wyszedł stoliczek i jak prezentuje się na swoim miejscu.


Jeśli mielibyście jakieś pomysły jak ozdobić szufladki, piszcie, z ciekawością poznam Wasze propozycje. Może wspólnie coś stworzymy?!


Pozdrawiam Znajdziecie mnie również tutaj:
https://www.facebook.com/Baba.przemienia.Materie

2 komentarze:

  1. Taka szkoda, ze przemalowałaś tę szafkę. Wiem, że "ogustach się nie dyskutuje", oczywiście rozumiem zafascynowanie, które teraz jest wszechobecną bielą... ale skandynawski styl skandynawskim stylem, wszystko z umiarem... szafkę raczej powinno się oczyscić i zaolejować, by zachować jej piękny charakter (ewentulanie np. pomalować szuflady na jakiś ciekawy kolor lub okleić piekna tapetą http://olx.pl/oferta/szafka-nocna-art-deco-lewa-odnowiona-CID628-IDbh3I9.html...) Wybieranie białego to pójście na skróty... Biały pasuje fajnie przy odnawianiu starych mebli gdy powstaje prowansalski mebelek, ale takie cudne art deco... zachęcam do inspiracji, jak odnajdywac w meblach ich piękno i je im przywrócić, fp na Facebooku jest mnóstwo...https://www.facebook.com/sklepkomplet, http://classicmodern.pl/produkty/archiwum/ https://www.facebook.com/politura.berlin a także do tego w jaki sposób urzadzać ciekawe eklektyczne miejsca, które wyglądają jakby były "uszyte pod właścicieli", jkaby mieskzali tam od zawsze a nie robić skandynawskie kalki czy sztuczne puste wnętrza, które wyglądaja jak muzea...http://stylebyemilyhenderson.com/blog/portfolio-project/joanna-goddards-house

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda jest wiele sposobów, możliwości i stylów przy odnawianiu i przemianach mebli, można je pozostawiać takie jak są i tylko odpowiednio zabezpieczać albo zmieniać i nadawać im inny kolor. Wszystko też zależy do jakiego wnętrza są przeznaczone. Ja jednak zdecydowałam się na tę drugą opcję i wybrałam dla niej kolor biały.

      Usuń

Jeśli spodobał Ci się wpis, będzie mi miło jak zostawisz komentarz.